Attiny ile İnanılmaz Oyunlar

rkadaşlar attiny85 ile uğraşırken 8KB hafıza ile ne yapılabilir diye bakınırken .Kapasitesinin sınırlarını zorlayarak Oled LCD ile grafik arayüzü oldukça iyi oyunlar ile karşılaştım. Normalde bu oyunları internet üzerinden satmasına rağmen programını tüm kullanıcılara açarak kendi oyunlarını da tasarlamalarını sağlamışlar.

Şuan için 3 oyun var demelerine rağmen internette biraz araştırma yaparak bu sayının Onlarca olduğunu gördüm .

Kullanılan Malzemeler

  • attiny85
  • 2x Buton
  • Piezzo Hoparlör
  • 2x 10Kohm direnç

 

Bağlantı Şeması

Alttaki bağlantı şeması daha farklıdır . Dosyalarda 6 adet oyun vardır . Bunların bağlantı şemaları ve kullanılan malzemeler dosyaların içerisindedir.

Proje için gerekli olan tüm dosyaları burada bulabilirsiniz. Ama bu oyunları ben çalıştırmayı başaramadım . Umarım siz çalıştırabilirsiniz.

http://webboggles.com

Projede benim çalıştırabildiğim 3 adet oyun var . Bunları buradan indirebilirsiniz. Bu oyunlar %100 çalışıyor.Alttaki resimlerde de benim delikli plakete devresini kurduğum çalışmalarım var. Yakın zamanda videosunu paylaşırım

En son resimde 3 adet attiny85 entegresi görünüyor her birinde bir oyun var ve gerektiğinde değiştiriyorum. Tavsiyem imkanınız varsa ayrı devreler kurmanız ve bu entegreleri bu şekilde tak çıkar yapmamanız.

 

https://www.thingiverse.com/thing:2003632

Attiny Arcade

Boş zamanlarda arduino ile uğraşan kendi halinde bir Öğretmen.

Bir Cevap Yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

'