Blynk ile Akıllı evi Dünyanın öbür ucundan kontrol Edin

İnternet üzerinde network üzerinde port açarak projelerimizin uzaktan kontrolünü araştırırken karşılaştığım Blynk sisteminden bahsetmek istiyorum. Projelerimizde webserver oluşturularak bilgilerin online olarak kontrol edilmesi Projelerin artık olmazsa olmazı halini aldı . Bundan dolayı bu işlemlerde yardımcı olan onlarca websitesinden biri olan bylnk ile projeler inanılmaz derecede kolaylaşıyor.

Diğer yardımcı websiteleri yardımcı kütüphane yayınlamazken Bylnk kütüphane yayınlamış ve bu kütüphaneyi Arduinonun herhangi modelinde kullanmaya mümkün hale getirmiş. Ve ayrıca Android ve IOS telefonlara kurulması için programlar yapmış ki bu programlara App Marketlerinden rahatlıkla telefonunuza indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Programı telefonunuza kurduktan sonra size giriş yapmanızı yada kayıt olmanızı soracaktır. Kayıt olduktan sonra Telefonunuzun ekranına yada herhangi bir alana Widget oluşturmanıza isin verir bu şekilde projenizin tüm verilerinizi canlı olarak izleme imkanına sahip olursunuz

Android ve IOS telefonlar için programları aşağıdan indirebilirisiniz.

IOS TELEFONLAR

https://itunes.apple.com/us/app/blynk-control-arduino-raspberry/id808760481?ls=1&mt=8

ANDROID TELEFONLAR

https://play.google.com/store/apps/details?id=cc.blynk

Kütüphaneyi

https://github.com/blynkkk/blynk-library/releases/latest

Kütüphane ile gelen örnek programları kurarak denemeye başlayabilirsiniz.

http://www.blynk.cc/

Boş zamanlarda arduino ile uğraşan kendi halinde bir Öğretmen.

Bir Cevap Yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

'