Online Micro Hava İstasyonu V1.0

Merhaba arkadaşlar, Bugün elime Esp8266-12E geçti ve bu wireless modülü ile yapılabilecekler neler olabilir diye araştırma yaparken karşılaştığım bir projeyi sizinle paylaşmak istiyorum.

Proje normalde 2015 te yapılmış bundan dolayı şuanda kullanılan kütüphanelerle ve Arduino IDE ile çalışması mümkün olmadığından programında bazı değişiklik yapmak zorunda kaldım . Programda değişikliklerden sonra mükemmel çalıştı.

Projenin çalışmasının mantığı şu şekilde ;

Projemiz çalışır çalışmaz kablosuz ağa bağlanıyor ve forecast.io sitesinden aldığım API kodu ile bulunduğum şehirin enlem ve boylam değerlerini ekleyerek bu siteden hava durumunu online olarak çekiyor.ArduinoJson kütüphanesi ile çekilen bu değer işlenerek 0,96 inç OLED  ekranda görüntüleniyor.

Projemizde üç adet pencere mevcut ve bu pencereler kayarak geçişi projemize ayrı bir güzellik kattığını görebilirsiniz.

Bilmeniz gereken bu proje için API key e ihtiyaç vardır. Bu API için forecast.io adresinden API şifresinin alınması gerekmekte, bu siteye ,ye olmalısınız Development butonundan ise API şifresini alabilirsiniz.

Ilk pencerede internet üzerinden bulunduğum yerin şuandaki hava durumunu alıyor.  

İkinci pencerede ise bugünkü hava tahmini.

Alttaki resimde ise yarınki hava tahminini gösteriyor.

 

Boş zamanlarda arduino ile uğraşan kendi halinde bir Öğretmen.

 1. umut 15 Aralık 2017 19:55

  Bilmeniz gereken bu proje için API key e ihtiyaç vardır. Bu API için forecast.io adresinden API şifresinin alınması gerekmekte, bu siteye ,ye olmalısınız Development butonundan ise API şifresini alabilirsiniz. ( YAZMIŞSINIZ) Buradaki api şifresini nasıl alıyoruz görsel olarak anlatırmısınız ?

  Cevapla
 2. Online Micro Hava İstasyonu V3.0 | 16 Ocak 2017 09:48

  […] Online Micro Hava İstasyonu V1.0 […]

  Cevapla
 3. Online Micro Hava İstasyonu V2.0 | 8 Ocak 2017 14:05

  […] Online Hava Istasyonu […]

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

'