Projelerinizin Email İle bilgi Göndermesini Sağlamak

Merhaba Arkadaşlar,

Projelerimizde kullanabileceğimiz bir özelliği sizlerle paylaşmak istiyorum. Seyehattesiniz ve yaptığınız projenin bazı zamanlarda sizi uyarmasını istiyorsunuz . Yada herhangi bir olumsuzlukta olumsuzluğu direk paylaşmasını istiyorsanız . O zaman bu yazı tam size göre .

Bu projemizde ölçülen sıcaklı ve nem değerini kendime mail gönderttirdim.  Projemiz 3 aşamadan oluşuyor bunlar projenin fiziki alt yapısı , Arduino Programı ve Email göndermek için kullanacağımız PHP tabanlı sayfamızın herhangi bir hosta gönderilmesi. Bu işlem için ücretsiz hosting servisleri var. Yada kendinize ait bir host adresiniz varsa php dosyasını oraya atmak

Projemizin bağlantı şeması

esp8266-nodemcu-dht22

 

 

wemosemailgonder

Arkadaşlar resimde gördüğünüz gibi yanlışlıkla D4 pin yerine D8 bacağını programladım mazur görün programda değiştirdim gönül rahatlığıyla programlayabilirsiniz.

wemosemail1

Php olarak yazılan yukardaki kodu uzantısı php olacak şekilde kayıt etmelisiniz.  Daha sonraki adımda ise bunu Hosta atmalısınız adres şu şekilde olmalı

http://www.arduinom.org/send_mail.php

Projemizi çalıştırdığımız zaman alttaki şekilde hostumuza bağlanarak email gönderir.Maili php ile aşağıdaki link şeklinde gönderir bize ise sıcaklık ve nemin yazdığı bilgi emailini okumak kalır.

http://www.arduinom.org/send_mail.php?temperature=20.1&humidity=54.7

 

Kolay Gelsin.

Bir Cevap Yazın

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

'